Jauni Chianti vīni.

2015.07.31

VECCHIE TERRE DI MONTEFILI  piederēja Passignano Badias abatijai kopš  1200. gada. Īpašumu abatijas mūkiem  piešķīra Montefili pils īpašnieki – augstdzimuši florencieši.  Īpašuma ģērbonī bija attēlots  vīns ar vīnogu, kas nozīmē , ka kopš tā laika Montefili audzēja vīnogas, lai gatavotu vīnu, par kuru vietējie Florences iedzīvotāji bija  pateicīgi.

1979. gadā īpašumu nopirka Rokaldo Akuti, auduma ražotājs no Prato. Viņš mīlēja labu vīnu un nolēma to pats arī ražot.

Tajā laikā Chianti bija pamests novārtā, tāpēc Akuti nolēma celt tā kvalitāti un  atkal radīt augstākās klases vīnu. Viņš iestādija jaunus vīna dārzus un izveidoja jaunus  pagrabus aprīkotus ar modernu klimata regulēšanas sistēmu. Akuti atbalstam piesaistīja izcilu vīndari un agronomu. Tas bija veiksmīgs sākums.

Tika radīti četri vīni, kas tika augstu novērtēti un apbalvoti visā pasaulē. Roccaldo Acuti mīlēja Sangioveses vīnogas, tāpēc tas ir tikai likumsakarīgi, ka viņa veiksmes stāsts bija Chianti Classico un Chianti Classico Riserva.  Savukārt ANFITEATRO, kas arī ir radīts no 100% Sangioveses  pārspēja jebkuru vietējo vīnu.

Vārds ANFITEATRO tika dots, tapēc ka vīna dārzs, no kura nāk ogas ir amfiteātra formā.  Roccaldo Acuti iestādīja arī Cabernet Sauvignon un jauca tās kopā ar augstākās kvalitātes Sangiovese ogām, tā radot savu īpašo, augstākās kvalitātes vīnu Bruno di Rocca.

Vīna dārzu mantoja un pašreiz pārvalda Roccaldo meita Marija. Viņa turpina sava tēva filosofiju “- Mazāka kvantiāte, augstāka kvalitāte.

Chianti.jpg

Atpakaļ