Jaunumu kopsavilkums un degustācijas

2015.07.09

Dārgie Klienti,

 Vasara pašā pilnbriedā ar gaišajiem vakariem, kad gribas pakavēties ilgāk augšā, ar saulainajām nedēļas nogalēm, kad tā vien prasās pieliet glāzi ar atspirdzinošu vīnu un sacelt kājas gaisā, lai vienkārši lūkotos debesīs. Skaidrs ir viens, lai varētu baudīt mirkli, ir jāparūpējas par noskaņu. Mēs varam savukārt sagādāt vīnu!

Esam papildinājuši savu kolekciju ar vīniem no Sancerre vīna reģiona. Kā jau zināms no šejienes nāk izcili franču Sauvignon Blanc. Tie ir eleganti, neuzbāzīgi, kraukšķīgi un svaigi. Pieturoties pie tradīcijas – vest vīnus no ģimenēm piederošām vīna darītavām, esam izvēlējušies Gitton Pere&Fils par saviem partneriem. Ar Pascal Gitton, vīna saimniecības īpašnieku, un viņa radītajiem vīniem iepazināmies jau pirms diviem gadiem. Šo vīna darītavu starp labākajām ir minējusi arī vīna kritiķe un daudzu vīna grāmatu redaktore Jancis Robinsons.

Plauktos ir iegūluši pieci jauni vīni, ieskaitot Pinot Noir, kas ir šā reģiona sarkanā vīna pārstāve.

Sancerre.jpg

Īpašu ievērību izpelnās vīni, kas auguši krama augsnē – to garšu nianses rada pilnīgi jaunu priekštatu par Sauvignon Blanc.

Pasēdēšanai dārzā vai zaļā pļavā lielisks būs Castleforte Pinot Grigio  no Veneto reģiona Itālijā – viegls vīns, kas neprasa iedziļināšanos, ar nelielām mandeļu notīm. Cena 8,50 EUR.

Pinot Grigio Castelforte.JPG

Vai arī rozā vīns no Portugāles savā vieglākajā un rotaļīgākajā izpausmē. Fabelhaft Rose, Niepoort Vinhos, Portugāle. Cena 9,70 EUR.

Fabelhaft Rosé.jpg

Mums protams ir, ko arī piedāvāt vīnu atklājējiem un entuziastiem. Niepoort Redoma Branco 2014. Baltvīns no Portugāles no Duero upes labā krasta. Ilgu laiku ražas šeit tika ievāktas tikai tāpēc, lai radītu portvīnu. Šodien Quinta da Napoles ir viens no 10 Duero ielejas izcilākajiem vīna dārziem (terroir). Vīnogulāji ir stādīti 500-600 metru augstumā un tie ir 40-100 gadus veci. Baudot vīnu un jūtot tā mineralitāti rodas aizdomas par šīfera augsni, kas ir pilnīgi pamatotas, tikai tai klāt ir arī kvarca piejaukums. Nedaudz medus, rieksti, apelsīnu ziedi-to visu sastapsiet šajā buķetē. 2014.gada raža ir elegantāka par iepriekšējām un ir pelnījusi iekārtoties vīna pagrabā ilgākai glabāšanai.

Cena 13,94 EUR

Redoma Branco.jpg

Pēc savu klientu pieprasījuma esam sarūpējuši arī rozā Provansas vīnu. Protams, ka lieki piebilst, ka vislabāko, kādu varējām iegūt. Leģendām apvīto Whispering Angel, kuram viennozīmīgi nav iespējams pretoties – zemenes, ogas, elegance un šarms.... viss sastopams vienviet. Jūs noteikti atgriezīsieties pēc vēl vienas pudeles! Cena 19,80 EUR.

Angel.jpg

Tomēr, ja gatavojaties uzņemt viesus un klāt skaistu galdu, mēs noteikti rekomendējam izvēlēties vīnus no La Raia vīna darītavas, kur top brīnišķīgi Gavi. Jāatdzīst, ka šos vīnus savā vīna kartē ir iekļāvis arī restorāns Vincents. Pagatavojiet risoto, dārzeņus vai pasniedziet vienkārši mīksto sieru un vakariņas būs izdevušās. Man gan jāatdzīst, ka dārgākais vīns vairs ir palicis tikai pāris pudeles, jo izcilam vīnam stāsts parasti iet pa priekšu.... Cena 15,80 EUR; 18,20 EUR un 29,50 EUR

La Raia.JPG

Tiem, kuri nebaidās ekspermentēt, iesakām pamēģināt Niepoort Porto Dry White kokteilī ar ledu, citronu un toniku. Cena 9,70 EUR

 Niepoort.jpg

 

Skat kāda izvēle, un īsas vasaras naktis paskrien nemanot sarunās ar draugiem un labu vīnu!

Lai iepazītos ar jaunumiem, aicinām iegriezties mūsu VIA VINO Vīnotavās uz bez maksas degustācijām:

9.,10., 11. jūlijā – Niepoort Fabelhaft Rose

16.,17., 18. jūlijā – Porto Dry White kokteilis ar ledu, toniku un citronu

23., 24., 25. jūlijā – Niepoort Redoma Branco

Degustācijas noritēs visas dienas garumā. Gaidīsim ciemos!!!!

 

23.jūlijā tiks rīkotas elegantas vakariņas jaunajā restorānā Allumette Vaļņu ielā 49, Rīgā. Galvenajā lomā jaunais, daudzsološais un harizmātiskais šefpavārs Reinis Čerņajevs un vīni no VIA VINO. Vakariņu cena 60 EUR.

 

Atpakaļ